Prof. Joanna Bladowska na Europejskim Kongresie Radiologicznym

Data: 01.02.2024 Kategoria: informacje ogólne, nauka, pracownicy, studenci

Europejski Kongres Radiologiczny (ECR ang. European Congress of Radiology) to największe wydarzenie środowiska radiologów w Europie. Prof. Joanna Bladowska z Katedry Nauk Przedklinicznych, Farmakologii i Diagnostyki Medycznej WMed podczas wydarzenia wygłosi wykład na temat rodzaju systemów zastawkowych stosowanych w leczeniu wodogłowia. Tytuł prezentacji to „Systemy zastawkowe stosowane w leczeniu wodogłowia: ocena pooperacyjna oraz powikłania” (ang.CSF shunts: post-operative evaluation and complications).

joanna_bladowska_1.jpg

W codziennej praktyce klinicznej - tłumaczy prof. Bladowska - metodą z wyboru do oceny implantowanej zastawki jest badanie tomografii komputerowej, zwłaszcza w nagłych przypadkach. W swojej prezentacji autorka przedstawi zalety badania rezonansu magnetycznego (MR) oraz zasady właściwej interpretacji i oceny zastawki w tym badaniu. Prof. Bladowska weźmie udział w pierwszej sesji kongresu 28 lutego. Wykład powstał przy wsparciu i dzięki współpracy klinicznej z prof. Bogdanem Czapigą, kierownikiem Oddziału Neurochirurgii 4.Wojskowego Szpitala Wojskowego we Wrocławiu.

W ubiegłym roku w Wiedniu na „ECR 2023” spotkało się ponad 17000 radiologów z 122 krajów świata.

Link do strony Europejskiego Kongresu Radiologicznego: https://www.myesr.org/congress/