Informacje dla studentów rozpoczynających studia

Szanowni Studenci!

Jest nam niezmiernie miło, że zostaliście przyjęci na Wydział Medyczny na Politechnice Wrocławskiej. Jesteśmy pierwszą techniczną uczelnią w Polsce, która otwiera kierunek lekarski. Razem z Wami jesteśmy pionierami nowego trendu.

Chcielibyśmy ułatwić Wam poruszanie się po Politechnice Wrocławskiej i naszym wydziale, dlatego poniżej podajemy kilka podstawowych informacji:

1. Dziekanat Wydziału Medycznego (W14N) znajduje się na I piętrze w budynku C-20 w pokoju B 1.1, ul. Hoene-Wrońskiego 13c, 50-376 Wrocław, tel. 71 340 77 10
  2. Dzień Wstępny Wydziału Medycznego odbędzie się 25 września 2023r. od godz. 10:00. Miejsce:  budynek C-19 (obok łącznika z budynkiem C-20) w sali 1.14, ul. Hoene-Wrońskiego 13c. Obecność obowiązkowa.
    Podczas „Dnia Wstępnego” odbędzie się również obowiązkowe dla wszystkich SZKOLENIE BHP.
    Brak zrealizowanego szkolenia BHP uniemożliwi uczestnictwo w zajęciach w naszych szpitalach partnerskich, które zaczynają się już od pierwszego dnia zajęć.
  3. Poczta studencka: wszystkie niezbędne informacje i instrukcje znajdują się tutaj.

PRZYPOMINAMY

Zgodnie z zasadami rekrutacji zawartymi w Uchwale nr 484/35/2020-2024 Senatu PWr przed rozpoczęciem roku akademickiego (najlepiej do 25 września 2023 roku) prosimy o dostarczenie:

• zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do studiowania, jako dokumentu warunkującego dopuszczenie do zajęć na Wydziale Medycznym

Osoby, które jeszcze nie pobrały stosownego skierowania,  mogą je odebrać w Dziale Rekrutacji w pokoju 1.14 w budynku C-13  ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27.

Osoby, które nie posiadają aktualnych szczepień na WZW typu B proszone są o pilny kontakt z Dziekanatem Wydziału Medycznego.

Informacje organizacyjne

1. Wydział Medyczny znajduje się w budynku C-20. Wejście ogólnodostępne jest przez C-19 (Wydział Matematyki).
  2. Mapa kampusu
  3. Kalendarz akademicki
  4. Dzień Wstępny dla Wydziału Medycznego odbędzie się 25.09.2023 o godz. 10.00 w Sali 1.14 bud. C-19.
  5. Legitymacje studenckie będą do odbioru od 25 września 2023 dla osób, które dokonały opłaty do 11 września 2023.
  6. Dziekanat znajduje się w budynku C-20 pok. B 1.1. Godziny przyjęć studentów w semestrze zimowym: poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 10:00-14:00; piątek w godz. 8:00-12:00. W środy dziekanat jest nieczynny.
  7. Funkcjonuje już nasza strona internetowa. Staramy się uzupełniać ją o wszystkie potrzebne dla Państwa informacje. Proszę ją systematycznie sprawdzać.
  8. Na zajęcia zostaną Państwo zapisani administracyjnie. Plan dla wszystkich grup dostępny na stronie internetowej wydziału
  9. Samodzielny zapis na 1 semestr  obowiązuje jedynie na zajęcia sportowe.
  10. Język angielski uzupełniający jest dla chętnych, nie jest w tym semestrze kursem obowiązkowym, również obowiązują zapisy samodzielne. Nie ma zaliczenia z tego przedmiotu.
  11. Badania sanitarno-epidemiologiczne dla studentów Wydziału Medycznego od dnia 14.09.2023 w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu są darmowe. Aby darmowo wykonać badania należy z Dziekanatu pobrać stosowne zlecenie badań, wystawione przez Politechnikę Wrocławską. Nie ma możliwości zwrotu kosztów poniesionych przez studentów, którzy badania wykonali wcześniej.
    Do 25.09.2023 lub na początku semestru do Dziekanatu (bud. C-20, pok. B 1.1, I piętro) należy dostarczyć: zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na kierunku lekarskim; zaświadczenie/orzeczenie sanitarno-epidemiologiczne; zaświadczenie o szczepieniu na WZW typu B. Zaświadczenie o braku przeciwwskazań wystawia lekarz medycyny pracy. Zaświadczenie sanitarne wystawia lekarz POZ lub lekarz medycyny pracy. Zaświadczenie o szczepieniu wystawia lekarz POZ.
  12. Zajęcia odbywające się poza kampusem Politechniki Wrocławskiej będą się odbywały w:
    4 Wojskowy Szpital Kliniczny, ul. Weigla 5,  Budynek 3a, sala 9 - EPIOM
    Dolnośląskie Centrum Chorób Serca Medinet, ul. Kamieńskiego 73a, Sala seminaryjna 203, (niższy budynek).
  13. Literatura wymagana na zajęciach dostępna jest w Bibliotece Politechniki Wrocławskiej w ilości 5szt. Dla reszty Państwa będzie dostęp do wersji elektronicznej. Literatura została zamówiona do biblioteki na podstawie zestawień umieszczonych w sylabusach (kartach przedmiotu).
  14. Sylabusy - karty przedmiotów i program studiów - należy podświetlić zakładkę Programy studiów i wybrać Wydział Medyczny.
  15. Na zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej niezbędne będą mundurki (scrubsy). Najlepiej będzie, jeśli umówią się Państwo na jeden konkretny kolor i typ mundurków. Wymagane jest również obuwie zmienne, ale bez sprecyzowania jakie konkretne (adidasy, trampki, crocsy itd.). Sklepy z odzieżą medyczną:

oraz second hand:

Sklep Medyczny – Ortopedyczny Medi Kam tel. 71 /780 10 88 - lokalizacja
    Dodatkowo na zajęcia kliniczne wymagany jest fartuch lekarski w kolorze białym.