Informacje dla studentów rozpoczynających studia

Szanowni Studenci!

Jest nam niezmiernie miło, że zostaliście przyjęci na Wydział Medyczny na Politechnice Wrocławskiej. Gratulujemy!

Chcielibyśmy ułatwić Wam poruszanie się po Politechnice Wrocławskiej i naszym wydziale, dlatego poniżej podajemy kilka podstawowych informacji:

1. Dziekanat Wydziału Medycznego (W14N) znajduje się przy pl. Grunwaldzki 11 w bud. C-7, pokój 1008, X piętro,
  2. tel. 71 340 77 10
  3. Dzień Wstępny Wydziału Medycznego odbędzie się 30 września 2024r. (informacja na temat godziny spotkania zostanie podana w późniejszym terminie). Miejsce: budynek C-13 (słynny "serowiec" ) w sali 1.28., ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 23. Obecność obowiązkowa.
    Podczas „Dnia Wstępnego” odbędzie się również obowiązkowe dla wszystkich SZKOLENIE BHP.
    Brak zrealizowanego szkolenia BHP uniemożliwi uczestnictwo w zajęciach w naszych szpitalach partnerskich, które zaczynają się już od pierwszego dnia zajęć.
  4. Poczta studencka: wszystkie niezbędne informacje i instrukcje znajdują się tutaj.

PRZYPOMINAMY

Zgodnie z zasadami rekrutacji, przed rozpoczęciem roku akademickiego (najlepiej do 30 września 2024 roku) prosimy o dostarczenie:

• zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do studiowania, jako dokumentu warunkującego dopuszczenie do zajęć na Wydziale Medycznym;
  • orzeczenia lekasrskiego o poddaniu się badaniom sanitarno-epidemiologicznym jako dokumentu warunkującego dopuszczenie do zajęć na Wydziale Medycznym;
  • oraz zaświadczenia o poddaniu się obowiązkowym szczepieniom ochronnym przeciwko WZW typu B jako dokumentu warunkującego dopuszczenie do zajęć na Wydziale Medycznym (osoby, które nie posiadają aktualnych szczepień na WZW typu B, proszone są o pilny kontakt z Dziekanatem WMed). Stosowne skierowania,  otrzymają Państwo w Dziale Rekrutacji - w pokoju 1.14 w budynku C-13  ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27;
  • zaświadczenia - "Informacja o osobie z Krajowego Rejestru Karnego".

Informacje organizacyjne

1. Wydział Medyczny znajduje się w budynkach: C-20 - wejście ogólnodostępne jest przez C-19 (Wydział Matematyki) oraz w C-7, piętro X.
  2. Mapa kampusu
  3. Kalendarz akademicki
  4. Dzień Wstępny dla Wydziału Medycznego odbędzie się 30.09.2024r w bud. C-13, sala. 1.28.
  5. Legitymacje studenckie będą do odbioru od 30 września 2024 dla osób, które dokonają opłaty do 13 września 2024.
  6. Dziekanat znajduje się w budynku C-7, pok. 1008, piętro X. Godziny przyjęć studentów w semestrze zimowym: poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 10:00-14:00; piątek w godz. 8:00-12:00. W środy dziekanat jest nieczynny.
  7. Naszą stronę internetową:  https://wmed.pwr.edu.pl/ staramy się uzupełniać o wszystkie potrzebne dla Państwa informacje. Prosimy o systematycznie sprawdzanie umieszczanych tam treści.
  8. Na zajęcia zostaną Państwo zapisani administracyjnie. Plan dla wszystkich grup dostępny na stronie internetowej wydziału
  9. Samodzielny zapis na 1 semestr  obowiązuje jedynie na zajęcia sportowe i zajęcia z języków obcych.
  10. Język angielski uzupełniający jest dla chętnych, nie jest w tym semestrze kursem obowiązkowym, również obowiązują zapisy samodzielne. Nie ma zaliczenia z tego przedmiotu.
  11. Badania sanitarno-epidemiologiczne dla studentów Wydziału Medycznego w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu są darmowe, na podstawie zlecenia badań wystawionego przez Dziekanat WMed. Nie ma możliwości zwrotu kosztów poniesionych przez studnetów, którzy badania wykonają wcześniej (bez zlecenia).
    Do 30.09.2024 lub na początku semestru do Dziekanatu (bud. C-7, pok. B 1008, X piętro) należy dostarczyć: zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do studiowania na kierunku lekarskim; zaświadczenie/orzeczenie sanitarno-epidemiologiczne; zaświadczenie o szczepieniu na WZW typu B. Zaświadczenie o braku przeciwwskazań wystawia lekarz medycyny pracy. Zaświadczenie sanitarne wystawia lekarz POZ lub lekarz medycyny pracy. Zaświadczenie o szczepieniu wystawia lekarz POZ.
  12. Zajęcia zlokalizowane poza kampusem Politechniki Wrocławskiej będą się odbywały w:
    4 Wojskowy Szpital Kliniczny, ul. Weigla 5, Dolnośląskie Centrum Chorób Serca Medinet, ul. Kamieńskiego 73a, Sala seminaryjna 203, (niższy budynek), Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego, ul. Koszarowa 5.
  13. Literatura wymagana na zajęciach dostępna jest w Bibliotece Politechniki Wrocławskiej w ilości 5szt. Dla reszty Państwa będzie dostęp do wersji elektronicznej. Literatura została zamówiona do biblioteki na podstawie zestawień umieszczonych w sylabusach (kartach przedmiotu).
  14. Sylabusy - karty przedmiotów i program studiów - należy podświetlić zakładkę Programy studiów i wybrać Wydział Medyczny.
  15. Na zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej niezbędne będą mundurki (scrubsy). Najlepiej będzie, jeśli umówią się Państwo na jeden konkretny kolor i typ mundurków. Wymagane jest również obuwie zmienne, ale bez sprecyzowania jakie konkretne (adidasy, trampki, crocsy itd.). Sklepy z odzieżą medyczną:

oraz second hand:

Sklep Medyczny – Ortopedyczny Medi Kam tel. 71 /780 10 88 - lokalizacja
    Dodatkowo na zajęcia kliniczne wymagany jest fartuch lekarski w kolorze białym.