Wydział Medyczny

Sale wysokiej wierności (high-fidelity simulation)

mk1_9812.jpg

Symulacja wysokiej wierności to możliwie wierne odtworzenie środowiska klinicznego, a także pacjenta w postaci symulatora lub pacjenta symulowanego.  Sale symulacyjne wyglądają niemal identycznie jak wyposażone sale szpitalne z zaawansowanym sprzętem medycznym. Dzięki kamerom i specjalnemu oprogramowaniu możliwe jest odtworzenie przebiegu scenariusza, przeanalizowanie błędów i podsumowanie ćwiczenia.

SALE WYSOKIEJ WIERNOŚCI

Sala intensywnej terapii dorosłych - przeznaczona do praktycznej nauki zaawansowanych czynności medycznych obejmujących zagadnienia intensywnej terapii. Student nabywa umiejętności opieki długoterminowej nad pacjentem krytycznie chorym oraz wykorzystania zaawansowanego sprzętu, zlecania i interpretacji zaawansowanych badań, współpracy z lekarzami różnych dziedzin.

Sala intensywnej terapii dziecięcej - przeznaczona do praktycznej nauki zaawansowanych czynności obejmujących zagadnienia z intensywnej terapii dziecięcej i pediatrii. Student nabywa umiejętności leczenia pacjentów pediatrycznych w stanie krytycznym w różnym wieku rozwojowym.

Blok operacyjny - sala pozwala na nabywanie umiejętności w zakresie dwóch specjalności: chirurgicznej (zaawansowany symulator laparoskopowy) oraz anestezjologicznej (zaawansowany symulator pacjenta i aparat do znieczulenia). Połączenie dwóch specjalności daje pełny obraz pracy w bloku operacyjnym, wymaga współpracy i pokazuje skomplikowanie procesu leczenia.

• Szpitalny Oddział Ratunkowy – sala oddająca specyfikę pracy lekarza w szpitalnym oddziale ratunkowym. Zajęcia przygotowują do podejmowania decyzji w sytuacjach krytycznych, co jest kluczowe w przypadku nagłego zachorowania, upadku z wysokości ran postrzałowych, wypadków komunikacyjnych czy zatruć.

• Sala ginekologiczno-położnicza - przystosowana do przeprowadzania porodu i wykonywania pierwszych czynności przy noworodku. Sala porodowa pozwala na przeprowadzanie scenariuszy z zakresu patologii ciąży i okresu okołoporodowego. Wyposażona w zaawansowany symulator kobiety odzwierciedlający kobietę w ciąży. Symulator umożliwia przeprowadzenie porodu fizjologicznego i patologicznego oraz umożliwia studentom wielokrotne modyfikacje swojego postępowania bez konsekwencji dla prawdziwej pacjentki i jej dziecka. 

Sala neonatologiczna – wyposażona w zaawansowany symulator służący studentom w pełnieniu opieki medycznej nad noworodkiem zdrowym lub chorym, urodzonym w zamartwicy. Studenci prowadzą działania na wysokospecjalistycznym, stanowisku resuscytacyjnym i inkubatorze otwartym.

Sala środowiskowa – umożliwia studentom nabycie umiejętności pracy klinicznej w warunkach pozaszpitalnych. Sala odzwierciedla mieszkanie pacjenta i umożliwia symulację zdarzeń nagłych, działań w małych przestrzeniach, sytuacji niebezpiecznych.

Do obsługi sal wysokiej wierności służyć będą:

  • 3 Sale debriefingu wyposażone w sprzęt audiowizualny do prowadzenia odpraw
  • 3 Pokoje kontrolne wyposażone w: zestawy komputerowe i audiowizualne do zarządzania symulacją medyczną w salach wysokiej wierności oraz prowadzenia Objective Structured Clinical Examination.
Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję