Pomoc dla studentek i studentów

UCZELNIA BEZ BARIER

W Politechnice Wrocławskiej od kilkunastu lat wdrażana jest idea uczelni „bez barier”, otwartej oraz przyjaznej osobom z niepełnosprawnościami. W jej myśl wspieramy kandydatki i kandydatów, studentki i studentów oraz doktorantki i doktorantów ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami.

Na uczelni działa Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami oferujący
między innymi:

- Poradnię Psychologiczną (umówienie konsultacji: www.ppp.pwr.edu.pl)
- indywidualne zajęcia z języków obcych (lektoraty),
- wypożyczalnię sprzętu,
- asystenta edukacyjnego,
- adaptację materiałów dydaktycznych,
- obóz integracyjno-szkoleniowy,
- stypendium Stowarzyszenia Absolwentów PWr.

Wszystkie informacje można uzyskać e-mailowo: pomoc.n@pwr.edu.pl, telefonicznie: 71 320 43 20 lub stacjonarnie. Biuro znajduje się w budynku C-13 - pokoje 1.07 oraz 1.09 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 25, 50-370 Wrocław. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.
Więcej informacji znajduje na stronie ddo.pwr.edu.pl. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na zakładki “STUDENCI” oraz “WSPARCIE”.

Na uczelni zostali powołani Liderzy Dostępności, którzy zostali wyłonieni spośród pracowników uczelni, chcących zaangażować się w propagowanie idei dostępności. Zadaniem tych osób jest wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w jednostkach
Politechniki Wrocławskiej. Na każdym Wydziale jest co najmniej jeden Lider. Wszystkie sylwetki zostały przedstawione w zakładce.Na Wydziale Medycznym Liderem jest - Jarosław Sowizdraniuk tel. 71 340 77 22
e-mail: jaroslaw.sowizdraniuk@pwr.edu.pl