Naukowiec z WMed prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej

Data: 23.05.2024 Kategoria: informacje ogólne, nauka, pracownicy

Dr hab. Marek Zawadzki, prof. uczelni, kierownik Katedry Nauk Klinicznych Zabiegowych na Wydziale Medycznym PWr został właśnie prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej w kadencji 2026-2028. Członkowie PTChO wybrali nowy zarząd podczas XXX zjazdu towarzystwa, które odbyło się 18 maja 2024.

dr_hab_marek_zawadzki-portret.jpg

Specjalista robotyki i laparoskopii

Dr hab. Marek Zawadzki, prof. uczelni jest specjalistą chirurgii ogólnej i onkologicznej, kieruje Oddziałem Chirurgii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – Ośrodka Badawczo-Rozwojowego przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Jest także koordynatorem Centrum Chirurgii tutejszego szpitala. Specjalizuje się w leczeniu nowotworów złośliwych przewodu pokarmowego, chirurgii robotowej i laparoskopii.

Działaność naukowa

Członek wielu towarzystw naukowych – m.in. zarządu PTChO, Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, Komisji Edukacji - European Society of Coloproctology, COLOROBOTICA Working Robotic Group of European Society of Coloproctology, absolwent Felloship in Robotic and Minimally Invasive Colorectal Surgery, University of Illinois at Chicago. Jest autorem i współautorem ponad 30 prac naukowych opublikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach medycznych oraz monografii. Wykładowca na polskich i zagranicznych sympozjach i konferencjach naukowych.