Mamy "Super Diament Wrocławia" na WMed

Data: 21.12.2023 Kategoria: informacje ogólne, pracownicy

Pomysłodawczynią „Wrocławskiej Księgi Pamięci” jest Wanda Ziembicka-Has, radna Rady Miasta Wrocławia i była dziennikarka telewizyjna. - Ta nagroda jest dla mnie wielkim zaszczytem - mówi Jarosław Sowizdraniuk. - Pokochałem Wrocław od pierwszych dni życia. Uwielbiam tu tworzyć, pracować, rozwijać się. To miasto to piękna społeczność, której ważną częścią się stałem, dzięki tej nagrodzie. To motywuje do kolejnych działań, aby mnożyć radość i dbać o innych.
To kolejne w tym roku wyróżnienie dla Jarka - ostatnio był nominowany do nagrody Grand Press w kategorii "Książka roku". Jarosław Sowizdraniuk jest współautorem książki "Ratownik. Nie jestem Bogiem" oraz "Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków".

Za troskę o wrocławianki i wrocławian

Statuetkę "Super Diament Wrocławia" otrzymał za „troskę o zdrowie i życie wrocławianek i wrocławian”. Wśród laureatów wyróżnienia są znani społecznicy, lekarze, naukowcy, artyści i dziennikarze działający na rzecz wrocławian.
W 51. edycji "Wrocławskiej Księgi Pamięci" wyróżnienia i medale otrzymali także m.in: dr n.med. Waldemar Gołębiowski, dr hab. Tomasz Smereka, dr n. med. Justyna Lisiewicz -Jakubaszko.

Zaufajmy ratownikom!

Sam laureat tak opisuje swój pomysł na pisanie: "Chciałem zabrać czytelnika do karetki, aby poczuł na własnej skórze i zrozumiał, z czym mierzą się służby ratownicze w swojej codziennej służbie - mówi. - Mimo, że ratownictwo rozwija się w Polsce od 20 lat, to jednak wiele osób wciąż nie jest świadomych, że polscy ratownicy medyczni są jednymi z najlepiej wykształconych specjalistów dedykowanych pacjentom w stanach zagrożenia życia. I że można im w pełni zaufać. To rodzaj misji mówienia o tym, co ważne. Ale też pewien rachunek sumienia, że można jeszcze wiele zmienić.
Jarek Sowizdraniuk jest ratownikiem medycznym. Na Wydziale Medycznym PWr współtworzy Centrum Symulacji Medycznej.