Kolejny szpital współpracuje z Wydziałem Medycznym PWr

Data: 20.02.2024 Kategoria: informacje ogólne, nauka, pracownicy, studenci

List intencyjny podpisał w imieniu uczelni prof. Dariusz Łyżdzba, prorektor ds. współpracy i Sylwia Modrzyk, dyrektorka Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze: https://spzoz.jgora.pl/

– Bardzo się cieszę, że nasza współpraca ze szpitalami rozszerza się także na region. Mam nadzieję, że przyniesie to wiele korzyści studentom Wydziału Medycznego, którzy w trakcie obowiązkowych praktyk będą mogli poznać funkcjonowanie różnego typu placówek. Tym bardziej, że w Jeleniej Górze działa nasza filia i dysponujemy odpowiednim zapleczem w postaci domów studenckich – mówił prof. Dariusz Łydżba, prorektor ds. współpracy Politechniki Wrocławskiej.

Goście z Jeleniej Góry: Sylwia Modrzyk, dyrektorka szpitala i Zbigniew Markiewicz, zastępca ds. lecznictwa odwiedzili także nasz Wydział Medyczny i Centrum Symulacji Medycznej.

Staże, praktyki, szkolenia

Umowa zakłada m.in. współpracę w zakresie organizacji staży, praktyk studenckich, seminariów, szkoleń, konferencji, sympozjów i projektów naukowo-badawczych, wymianę doświadczeń dotyczących wspólnie realizowanych zadań oraz prowadzenie konsultacji przy realizacji opracowań organizacyjnych i techniczno-technologicznych.
– Nasz szpital jest jedną z największych jednostek w regionie, a na blisko 30 oddziałach mamy przygotowanych 700 miejsc dla pacjentów. To wszystko sprawia, że studentom mamy do zaoferowania wiele różnych dziedzin medycyny, a współpraca z Politechniką Wrocławską to także dla nas duża szansa na rozwój – mówi Sylwia Modrzyk, dyrektorka szpitala. Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej zatrudnia ok. 1 500 osób – lekarzy, pielęgniarek i położnych, pracowników administracji i obsługi i co roku udziela pomocy blisko 75 tys. pacjentów. Jego organem założycielskim jest Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

To już 8 szpital wielospecjalistyczny

W grudniu 2022 roku Politechnika Wrocławska podpisała umowy o współpracy z ośmioma wrocławskimi ośrodkami medycznymi (w tym z 7 szpitalami i Dolmedem - w Centrum Zdrowia. Stanowią one bazę kliniczną dla Wydziału Medycznego. W sumie na potrzeby pacjentów w tych placówkach przygotowanych jest ok. 3 600 łóżek.