Juwenalia razem!

Data: 05.02.2024 Kategoria: studenci

Dokładnie 113 dni przed startem juwenaliów rektorzy, prorektorzy ds. studenckich oraz przewodniczący samorządów studenckich dziewięciu wrocławskich uczelni podpisali list intencyjny, który umożliwia wspólne zorganizowanie we Wrocławiu studenckiego święta. 22 i 23 maja na esplanadzie Tarczyński Arena Wrocław studenci będą uczestniczyć w specjalnie przygotowanych dla nich koncertach podczas Juwenaliów 2024 #WrocławRazem. Gwiazdy wydarzenia, m.in. Young Leosia wystąpią na Tarczyński Arena Wrocław już 22 i 23 maja.

#razem

Juwenalia zorganizują wspólnie: Politechnika Wrocławska (lider organizacyjny przedsięwzięcia), Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu. Partnerem wydarzenia został też Coventry University Wrocław. Patronat nad wydarzeniem objęło Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRUWiO).

Jungle girl na juwenaliach

W styczniu w trakcie konferencji prasowej na stadionie Tarczyński Arena przedstawiciele samorządów studenckich ogłosili pierwszą gwiazdę, która wystąpi na juwenaliach. Szymon Łakomy, przewodniczący Samorządu Studenckiego PWr zapowiedział, że na studenckiej imprezie wystąpi m.in. znana raperka i autorka tekstów – Young Leosia, która zasłynęła takim utworami jak: „Szklanki” czy „Jungle Girl”. O kolejnych wydarzeniach i gwiazdach PWr będzie stopniowo informować na stronach uczelni i w mediach społecznościowych. Koncerty będą biletowane. O cenie bieltów i dokładnym programie będziemy informować bliżej terminu imprezy.