Informacja o rekrutacji na kierunek lekarski

Data: 10.07.2024 Kategoria: informacje ogólne, nauka, pracownicy

Chcielibyśmy poinformować kandydatów na kierunek lekarski Wydziału Medycznego PWr, że w czerwcu 2024 r. byliśmy opiniowani  przez zespół Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Aktualnie czekamy na raport komisji w sprawie kierunku lekarskiego. Z tego powodu nasza uczelnia nie mogła znaleźć się w projekcie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, które dotyczy limitów miejsc na kierunki lekarskie w roku 2024/2025. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że nowelizacja rozporządzenia oraz korekta limitów miejsc nastąpi dopiero po uzyskaniu opinii PKA. Spodziewamy się raportu PKA pod koniec lipca.
Zapewniamy, że rekrutację na rok akademicki 2024/2025 rozpoczniemy po uzyskaniu „zielonego światła” od Ministerstwa Zdrowia. Prosimy o śledzenie informacji na ten temat na naszej stronie oraz na: https://rekrutacja.pwr.edu.pl/rekrutacja/