"Health Tech meet up - Innowacje dla zdrowia"

Data: 27.05.2024 Kategoria: informacje ogólne, nauka, pracownicy, studenci

dr hab. Dariusz Jagielski, prof. uczelni, dziekan Wydziału Medycznego weźmie udział w panelu „Health Tech meet up - Innowacje dla zdrowia”. Ma to być spotkanie dla miłośników technologii w medycynie. Organizatorem wydarzenia jest Politechnika Wrocławska we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka. Panel dyskusyjny poświęcony będzie m.in technologiom w medycynie, z naciskiem na innowacyjne rozwiązania i startupy medyczne.

Orgnizatorzy podkreślają, że wydarzenie skierowane jest do praktykujących lekarzy, naukowców, przedsiębiorców z branży medycznej, startupowców, a także studentów, którzy są zainteresowani tematyką „MedTech”.
Podczas panelu uczestnicy będą dyskutować m.in. o tym, jak skutecznie wprowadzać innowacje w medycynie i jak przekonać doświadczonych lekarzy do nowych technologii. Ciekawym zagadnieniem z perspektywy Politechniki jest także pytanie – kto powinien uczyć nowoczesnych technologii młodych lekarzy?

W panelu udział wezmą: dr hab. n. med. Dariusz Jagielski, prof. uczelni, dziekan WMed, dr n. med. Tomasz Maciejewski, dyrektor naczelny, Instytut Matki i Dziecka, dr hab. Robert Zymliński, prof. UMW, prodziekan ds. rozwoju i innowacji na kierunku lekarskim, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Maciej Wysocki - CEO, BioCam.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu, które może być doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów naukowych (i biznesowych) w dziedzinie „MedTech”. Początek spotkania – 4 czerwca (we wtorek) o godz. 13:00 w budynku D-21, sala 007.
Więcej na ten temat: https://inkubator.pwr.edu.pl/aktualnosci/health-tech-meet-up-innowacje-dla-zdrowia-109.html