Byliśmy na uroczystym otwarciu nowej Pracowni Anatomii

Data: 17.04.2024 Kategoria: informacje ogólne, nauka, pracownicy, studenci

Nowa przestrzeń do nauki anatomii prawidłowej powstała w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. To efekt współpracy Uniwersytetu Warszawskiego z WiM-em. To tutaj studenci medycyny - pod okiem specjalistów - będą uczyć się anatomii.

Uczelnia  po 70-letniej przerwie – znów kształci przyszłych medyków od października ubiegłego roku. Wydział Medyczny UW powstał – podobnie, jak nasz w 2023. Na pierwszym roku kierunku lekarskiego kształci się tutaj 60 studentów.

Na uroczystym otwarciu, Politechnikę reprezentował prof. Arkadiusz Wójs, rektor, dr hab. Dariusz Jagielski, prof. uczelni, dziekan WMed PWr, dr inż. Iwona Hołowacz, prof. uczelni, prodziekan ds. studenckich i dydaktyki WMed oraz prof. Waldemar Banasiak, kierownik Katedry Nauk Klinicznych Niezabiegowych WMed.

Gratulujemy zaprzyjaźnionej uczelni i życzymy powodzenia studentom i prowadzącym zajęcia!