Logowanie

 

Wydział Medyczny

Katedra Onkologii i Hematologii

Wydział Medyczny

BUDYNEK C-20
ul. Hoene-Wrońskiego 13 c
58-376 Wrocław

Bożena Cybulska-Stopa

Kierownik katedry

dr hab. n. med. Bożena Cybulska-Stopa, prof. uczelni
e-mail: bozena.cybulska-stopa@pwr.edu.pl

Pracownicy katedry

bozena.cybulska-stopa@pwr.edu.pl

dr hab. n. med. Bożena Cybulska-Stopa, prof. uczelni, lekarz, specjalista onkologii klinicznej

Kierownik Oddziału Onkologii Klinicznej oraz Lekarz Naczelny ds. onkologii klinicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.

Na początku swojej pracy zawodowej i naukowej związana z Narodowym Instytutem Onkologii - Państwowym Instytutem Badawczym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie, Gliwicach i Warszawie oraz z Katedrą i Kliniką Onkologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a następnie z Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii.

Głównym nurtem jej działalności zawodowej i naukowej są  badania nad nowymi terapiami u chorych na nowotwory oraz tworzenie baz i aplikacji informatycznych dla lekarzy. Ma w dorobku ponad 70 publikacji pełnotekstowych i ponad 70 wystąpień zjazdowych na konferencjach polskich i zagranicznych. Jest również autorką licznych rozdziałów w książkach i podręcznikach oraz współtwórczynią polskich zaleceń diagnostyczno-terapeutycznych dotyczących leczenia chorych na czerniaki.

Jest członkinią zarządu Polskiego Towarzystwa Onkologicznego (PTO), gdzie pełni funkcję skarbnika oraz przzewodniczącej Sekcji Immunoonkologii.

jaroslaw.dybko@pwr.edu.pl

dr n.med Jarosław Dybko – specjalista hematolog

Kierownik Centrum Hematologiczno-Transplantacyjnego Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii (DCOPiH) oraz Banku Komórek DCOPiH, lekarz koordynujący Dolnośląskiego Ośrodka Dawców Szpiku we Wrocławiu.

Jego naukowe zainteresowania skupiają się przede wszystkim na hematoonkologii, transplantacji allogenicznych komórek krwiotwórczych oraz terapiach komórkowych. Szczególnie interesują go metody profilaktyki choroby - przeszczep przeciwko gospodarzowi oraz opracowywanie nowych sposobów leczenia, które mogą zmniejszyć jej nasilenie i zminimalizować skutki.

Zainteresowania obejmują również komplikacje infekcyjne po transplantacji, zwłaszcza te wywołane przez wirusy. W dziedzinie terapii komórkowych skupia się na dążeniach do tworzenia leku z genetycznie modyfikowanych limfocytów T, przeznaczonego do leczenia opornych i nawrotowych postaci szpiczaka plazmocytowego, co daje nowe możliwości wyleczenia choroby dotąd uznawanej za nieuleczalną.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję