Wydział Medyczny
BUDYNEK C-20
ul. Hoene-Wrońskiego 13 c
58-376 Wrocław
Kierownik katedrydr hab. n. med. Marcin Zawadzki, prof. uczelni |
Wydział Medyczny
BUDYNEK C-20
ul. Hoene-Wrońskiego 13 c
58-376 Wrocław
Kierownik katedrydr hab. n. med. Marcin Zawadzki, prof. uczelni |
prof. Jacek Szepietowski
dr Piotr Nockowski
prof. Łukasz Matusiak
dr Iwona Chlebicka
dr hab. Białynicki-Birula, prof. uczelni
dr hab. n. med. Marcin Zawadzki, prof. uczelni, lekarz, specjalista medycyny sądowej, diagnosta laboratoryjny - specjalista laboratoryjnej toksykologii sądowej, chemik
Kieruje Katedrą Nauk Społecznych i Chorób Infekcyjnych. Zatrudniony na stanowisku profesora Politechniki Wrocławskiej.
Jego główne zainteresowania naukowe obejmują szeroko rozumianą toksykologię, w szczególności toksykologię sądową i kliniczną oraz toksykologię bojowych środków trujących. Wykonuje patomorfologiczne sekcje zwłok w Zakładzie Patomorfologii i Medycyny Sądowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.
Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami B+R, analityki medycznej oraz medycyny ekstremalnej i medycyny podróży. Studiował filologię norweską we Wrocławiu oraz Oslo.
Jest członkiem Zespołu Analityki Sądowej i Toksykologicznej Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk.
dr n. med. Anna Czarnecka, specjalistka dermatologii i wenerologii
Adiunkt naukowo-dydaktyczny. Ma 30-letnie doświadczenie terapeutyczne i dydaktyczne. Od 2016 roku jej główne zainteresowania zawodowe to: zastosowanie medycyny regeneracyjnej (komórek macierzystych i osocza bogato-płytkowego) w terapii chorób skóry głównie: w leczeniu ran przewlekłych, w różnych postaciach łysienia i medycynie estetycznej.
Kieruje Pracownią Medycyny Regeneracyjnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym - Ośrodku Badawczo-Rozwojowym we Wrocławiu. Pracuje także jako lekarz dermatolog. Jest adiunktem na Wydziale Fizjoterapii ( Zakład Podstaw Kosmetologii) AWF we Wrocławiu. Opiekuje się studenckim kołem medycyny estetycznej. Współpracuje z Instytutem PAN i Kliniką Dermatologii i Wenerologii we Wrocławiu.
Prowadzi zajęcia z elementów pielęgniarstwa i opieki medycznej (EPIOM).
beata.jankowska-polanska@pwr.edu.pl
dr hab. Beata Jankowska-Polańska, prof. uczelni, pielęgniarka, specjalistka zdrowia publicznego oraz specjalistka pielęgniarstwa epidemiologicznego, kardiologicznego, geriatrycznego i onkologicznego
Jest certyfikowanym tutorem. Zatrudniona na stanowisku profesora Politechniki Wrocławskiej, adiunkt naukowo-dydaktyczny. Jej główne zainteresowania naukowe obejmują szeroko rozumianą jakość życia i przestrzeganie zaleceń terapeutycznych, w szczególności w chorobach przewlekłych kardiologicznych, pulmonologicznych i onkologicznych ze zwróceniem uwagi na populację wieku podeszłego i problemów z nim związanych (zaburzenia poznawcze, zespół kruchości, niedożywienie).
Dodatkowym obszarem jej działalności są badania nad racjonowaniem opieki pielęgniarskiej, jakością komunikacji terapeutycznej i przygotowaniem personelu medycznego do pełnienia zadań edukatorów medycznych.
Jest dyrektorem Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania finansami w placówkach medycznych, studia BHP oraz studia z zarządzania i monitorowania badań klinicznych. Obecnie kończy studia Executive MBA w Szkole Głównej Handlowej.
Koordynator przedmiotu: elementy pielęgniarstwa i opieki medycznej (EPIOM).
dr hab. n. med., mgr prawa Marta Rorat, prof. uczelni, specjalistka chorób zakaźnych, w trakcie specjalizacji z reumatologii
Jest doświadczona w pracy z pacjentami dorosłymi i dziećmi z szeroko pojętymi chorobami infekcyjnymi. Jej zainteresowania zawodowe i naukowe dotyczą COVID-19 (współautorka 34 publikacji poświęconych tej tematyce), zakażeń inwazyjnych, pośmiertnej diagnostyki zakażeń, schorzeń przewlekłych wątroby, infekcyjnych zapaleń stawów, układowych chorób tkanki łącznej.
Pracuje na stanowisku starszego asystenta na I Oddziale Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego oraz w Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Jest zastępcą przewodniczącego Komisji Bioetycznej przy PWr i członkiem Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów.
W 2021 r. wyróżniona przez Ministra Zdrowia odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Od wielu lat zajmuje się także dydaktycznie i naukowo prawem medycznym, wydaje opinie sądowo-lekarskie w sprawach o błąd medyczny.
jaroslaw.sowizdraniuk@pwr.edu.pl
Jarosław Sowizdraniuk, ratownik medyczny, nauczyciel akademicki i pedagog, ekspert w dziedzinie symulacji medycznej i specjalista stanów nagłych
Asystent dydaktyczny. Wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym. Prowadzi ze studentami zajęcia pełne pasji i zaangażowania, za co otrzymał na Dolnym Śląsku tytuł „Nauczyciela Akademickiego Roku 2021” i kultowy „Kubek dla wykładowcy” akademickiego Radia LUZ. Laureat nagrody „Super Diament Wrocławia” w 2024 roku. Bierze czynny udział w debacie publicznej na temat zdrowia i ratownictwa medycznego.
Jest współautorem książek „Ratownik. Nie jestem bogiem” oraz „Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków”.
Prowadzi zajęcia z elementów pielęgniartswa i opieki medycznej (EPIOM).
dr n. med. Krzysztof Szmyd, specjalista pediatra, specjalista medycyny paliatywnej
Adiunkt naukowo-dydaktyczny. Od początku kariery zawodowej związany z onkologią dziecięcą. W Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu uzyskał specjalizacje oraz tytuł doktora nauk medycznych. Od momentu powstania przy klinice pierwszego hospicjum dla dzieci na Dolnym Śląsku (w roku 2002) związany z opieką paliatywną nad dziećmi. Od roku 2006 pełni funkcję kierownika hospicjum.
Prezes i kierownik medyczny Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. Hospicjum kierowane przez dr Szmyda jest największą tego typu jednostką w Polsce, posiadającą siedem oddziałów na terenie całego Dolnego Śląska. Hospicjum prowadzi stałą współpracę z oddziałami intensywnej terapii, neonatologii, neurologii i onkologii dziecięcej z całego regionu.
Jest członkiem Rady Ogólnopolskiego Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej, która pełni funkcje koordynujące oraz doradcze na rzecz Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »