YOUR BROWSER IS OUT-OF-DATE.
We have detected that you are using an outdated browser. Our service may not work properly for you. We recommend upgrading or switching to another browser.
Faculty of Medicine
BUILDING C-20
ul. Hoene-Wrońskiego 13 c
58-376 Wrocław
Assoc. Prof. Marcin Zawadzki, MD, PhD, DSc |
dr hab. n. med. Marcin Zawadzki, prof. uczelni, lekarz, specjalista medycyny sądowej, diagnosta laboratoryjny - specjalista laboratoryjnej toksykologii sądowej, chemik
Kieruje Katedrą Nauk Społecznych i Chorób Infekcyjnych. Zatrudniony na stanowisku profesora Politechniki Wrocławskiej.
Jego główne zainteresowania naukowe obejmują szeroko rozumianą toksykologię, w szczególności toksykologię sądową i kliniczną oraz toksykologię bojowych środków trujących. Wykonuje patomorfologiczne sekcje zwłok w Zakładzie Patomorfologii i Medycyny Sądowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.
Ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania projektami B+R, analityki medycznej oraz medycyny ekstremalnej i medycyny podróży. Studiował filologię norweską we Wrocławiu oraz Oslo.
Jest członkiem Zespołu Analityki Sądowej i Toksykologicznej Komitetu Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauk.
dr n. med. Anna Czarnecka, specjalistka dermatologii i wenerologii
Adiunkt naukowo-dydaktyczny. Ma 30-letnie doświadczenie terapeutyczne i dydaktyczne. Od 2016 roku jej główne zainteresowania zawodowe to: zastosowanie medycyny regeneracyjnej (komórek macierzystych i osocza bogato-płytkowego) w terapii chorób skóry głównie: w leczeniu ran przewlekłych, w różnych postaciach łysienia i medycynie estetycznej.
Kieruje Pracownią Medycyny Regeneracyjnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym - Ośrodku Badawczo-Rozwojowym we Wrocławiu. Pracuje także jako lekarz dermatolog. Jest adiunktem na Wydziale Fizjoterapii ( Zakład Podstaw Kosmetologii) AWF we Wrocławiu. Opiekuje się studenckim kołem medycyny estetycznej. Współpracuje z Instytutem PAN i Kliniką Dermatologii i Wenerologii we Wrocławiu.
Prowadzi zajęcia z elementów pielęgniarstwa i opieki medycznej (EPIOM).
beata.jankowska-polanska@pwr.edu.pl
dr hab. Beata Jankowska-Polańska, prof. uczelni, pielęgniarka, specjalistka zdrowia publicznego oraz specjalistka pielęgniarstwa epidemiologicznego, kardiologicznego, geriatrycznego i onkologicznego
Jest certyfikowanym tutorem. Zatrudniona na stanowisku profesora Politechniki Wrocławskiej, adiunkt naukowo-dydaktyczny. Jej główne zainteresowania naukowe obejmują szeroko rozumianą jakość życia i przestrzeganie zaleceń terapeutycznych, w szczególności w chorobach przewlekłych kardiologicznych, pulmonologicznych i onkologicznych ze zwróceniem uwagi na populację wieku podeszłego i problemów z nim związanych (zaburzenia poznawcze, zespół kruchości, niedożywienie).
Dodatkowym obszarem jej działalności są badania nad racjonowaniem opieki pielęgniarskiej, jakością komunikacji terapeutycznej i przygotowaniem personelu medycznego do pełnienia zadań edukatorów medycznych.
Jest dyrektorem Centrum Wsparcia Badań Klinicznych w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania finansami w placówkach medycznych, studia BHP oraz studia z zarządzania i monitorowania badań klinicznych. Obecnie kończy studia Executive MBA w Szkole Głównej Handlowej.
Koordynator przedmiotu: elementy pielęgniarstwa i opieki medycznej (EPIOM).
dr hab. n. med., mgr prawa Marta Rorat, prof. uczelni, specjalistka chorób zakaźnych, w trakcie specjalizacji z reumatologii
Jest doświadczona w pracy z pacjentami dorosłymi i dziećmi z szeroko pojętymi chorobami infekcyjnymi. Jej zainteresowania zawodowe i naukowe dotyczą COVID-19 (współautorka 34 publikacji poświęconych tej tematyce), zakażeń inwazyjnych, pośmiertnej diagnostyki zakażeń, schorzeń przewlekłych wątroby, infekcyjnych zapaleń stawów, układowych chorób tkanki łącznej.
Pracuje na stanowisku starszego asystenta na I Oddziale Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego oraz w Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Jest zastępcą przewodniczącego Komisji Bioetycznej przy PWr i członkiem Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów.
W 2021 r. wyróżniona przez Ministra Zdrowia odznaką honorową „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Od wielu lat zajmuje się także dydaktycznie i naukowo prawem medycznym, wydaje opinie sądowo-lekarskie w sprawach o błąd medyczny.
jaroslaw.sowizdraniuk@pwr.edu.pl
Jarosław Sowizdraniuk, ratownik medyczny, nauczyciel akademicki i pedagog, ekspert w dziedzinie symulacji medycznej i specjalista stanów nagłych
Asystent dydaktyczny. Wielokrotnie stawał na podium Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym. Prowadzi ze studentami zajęcia pełne pasji i zaangażowania, za co otrzymał na Dolnym Śląsku tytuł „Nauczyciela Akademickiego Roku 2021” i kultowy „Kubek dla wykładowcy” akademickiego Radia LUZ. Laureat nagrody „Super Diament Wrocławia” w 2024 roku. Bierze czynny udział w debacie publicznej na temat zdrowia i ratownictwa medycznego.
Jest współautorem książek „Ratownik. Nie jestem bogiem” oraz „Praktycznie wszystko. Podpowiednik dla dzielnych dzieciaków”.
Prowadzi zajęcia z elementów pielęgniartswa i opieki medycznej (EPIOM).
dr n. med. Krzysztof Szmyd, specjalista pediatra, specjalista medycyny paliatywnej
Adiunkt naukowo-dydaktyczny. Od początku kariery zawodowej związany z onkologią dziecięcą. W Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu uzyskał specjalizacje oraz tytuł doktora nauk medycznych. Od momentu powstania przy klinice pierwszego hospicjum dla dzieci na Dolnym Śląsku (w roku 2002) związany z opieką paliatywną nad dziećmi. Od roku 2006 pełni funkcję kierownika hospicjum.
Prezes i kierownik medyczny Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra”. Hospicjum kierowane przez dr Szmyda jest największą tego typu jednostką w Polsce, posiadającą siedem oddziałów na terenie całego Dolnego Śląska. Hospicjum prowadzi stałą współpracę z oddziałami intensywnej terapii, neonatologii, neurologii i onkologii dziecięcej z całego regionu.
Jest członkiem Rady Ogólnopolskiego Forum Pediatrycznej Opieki Paliatywnej, która pełni funkcje koordynujące oraz doradcze na rzecz Ministerstwa Zdrowia oraz NFZ.
dr n. med. Jolanta Węgłowska, specjalista dermatolog, specjalista wenerolog, MBA
Adiunkt naukowo-dydaktyczny. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od początku drogi zawodowej związana z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Od 2004 roku kieruje Oddziałem Dermatologicznym z Pododdziałem Dermatologii Dziecięcej.
Należy do Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, prelegentka sympozjów naukowych oraz konferencji krajowych i międzynarodowych. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez aktywne uczestnictwo w kursach i szkoleniach z zakresu dermatologii, alergologii i wenerologii.